A kognitív és matematikai készségeket is fejleszti a kártyajáték
A családdal és a barátokkal folytatott kártyacsaták számos lehetőséget kínálnak a fejlődésre. A legújabb tanulmányok szerint a kártyajátékok, a gyerekeket oktatási és érzelmi előnyökhöz is juttatják. A kártyajátékok során ugyanis egy egészséges verseny (szellem) alakul ki, illetve hatékony társas interakciót, több készség fejlesztését is lehetővé teszik.
A kártyajátékok segítenek a gyerekek kognitív, motoros és érzelmi készségeik fejlesztésében. A kártyajátékok jó hatással vannak a kézügyességre, illetve a szem - és kéz koordinációra. Hiszen a kártyákat a kis kezükben kell tartani, ami segít a gyerekeknek a két fő motoros készség fejlesztésében.
A kártyázás a kognitív és a matematikai készségeket is fejleszti. Hiszen itt memorizálni kell, számokat és mintákat kell felismerni, illetve összetettebb matematikai fogalmakkal is tisztában kell lennie. A növekvő nehézségi szint használatba veszi a gyerekek intellektusát a megoldások keresésében, megtalálásában, illetve azt az utat is meg kell találniuk, ami nyerésre vezeti őket. Ezek pedig nem csak kreatív, hanem stratégiai gondolkodást is igényelnek. Azonban a szülőnek mindenképpen ügyelnie kell arra, hogy a kártyajátékoknak ne csak tanító jellege legyen, hanem maradjanak szórakoztatóak és a gyerekek számára örömtelik.
A kártyajátékok során a gyerekek érzelmi intelligenciája is fejlődik. Hiszen a több játékos interakciója aktívan hozzájárul a gyermek érzelmi egészségének és jólétének javításához.
A kártyajátékok során a cél elérése – nyerés – éppen olyan fontos lehet, mint a megtanulni, hogyan is kell kezelni a veszteséget. A kártyajátékok kommunikációt is igényelnek, hiszen a gyerekeknek beszélniük kell egymással, meg kell érteniük a szabályokat.
Elsősorban azonban a kártyajátékokkal kapcsolatban azt kell megértetnünk a gyermekkel, hogy ez egy szórakoztató tevékenység és a játéknak minden esetben örömet kell okoznia.